صفحه اصلی > اخبار > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

معاون وزیر نفت در امور گاز:

توسعه سازمانی و افزایش بهره وری از مسیر ICT محقق می شود

اگر شرکت یا سازمانی می‌خواهد توسعه پیدا کند، باید روی موضوع افزایش بهره‌وری کار کند و امروز، افزایش بهره‌وری محقق نمی‌شود، مگر اینکه از مسیر ICT عبور کند.

اگر شرکت یا سازمانی می‌خواهد توسعه پیدا کند، باید روی موضوع افزایش بهره‌وری کار کند و امروز، افزایش بهره‌وری محقق نمی‌شود، مگر اینکه از مسیر ICT عبور کند.

حسن منتظر تربتی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در مراسمی که به مناسبت روز جهانی ارتباطات با حضور کارکنان مدیریت فناوری و اطلاعات برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار داشت: موضوع ارتباطات در صنعت گاز کشور امروز بیشتر از گذشته اهمیت دارد، به دلیل اینکه بستر همه اتفاقات آینده، موضوع ICT است؛ به این معنی که ما بایستی در این موضوع مهم به روز باشیم، اگر این کار را نکنیم عقب مانده خواهیم شد.

وی در ادامه سخنان خود، با بیان اینکه توسعه کشورها و شرکت‌ها در آینده، در گرو بهره‌وری است، گفت: برای افزایش بهره‌وری، باید در موضوع ارتباطی و ICT تحول ایجاد کنیم، در غیر این صورت، سخت بتوانیم به بهره‌وری مورد نظر که در نهایت بر اقتصاد کشور نیز مؤثر خواهد بود، دست یابیم.

تربتی ادامه داد: شرکت ملی گاز ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ باید تصدی‌گری را در حوزه ICT رها و آن را به شرکت‌ها و سازمان‌های بهره‌بردار واگذار کرده و به سمت سیاست‌گذاری پیش رویم، ضمن آن که شرکت‌های تابعه هم باید بدانند نقش سیاست‌گذاری با ستاد، ولی اجرا با خودشان است، هرچند باید در چارچوب ستاد حرکت کنند؛ چرا که اگر پراکنده و بدون برنامه عمل کنیم، به نتیجه پیش‌بینی شده، نخواهیم رسید.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه خوشبختانه بستر خوبی در حوزه  ICT در سطح کشور فراهم شده، بیان کرد: در بحث این که دیتا را تولید و آن را منتقل کنیم، کارهای زیادی شده، اما در بحث اینکه دیتاها را آنالیز و از آن استفاده کنیم، هنوز کاری نکرده‌ایم.

به گفته تربتی، امروز بحث اصلی و محور اصلی ICT، این است که ما از جامعه اطلاعاتی و دیتاهای فراوانی که در جامعه وجود دارد، بهره‌برداری و استفاده لازم را ببریم و این نکته‌ای است که نباید از آن غافل شد؛ امروز ما از باب این که بتوانیم وارد چنین فضایی شویم، در نقطه عطف قابل توجهی هستیم. 

معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان اینکه امروز کارهای زیر بنایی خوبی در حوزه ICT شرکت ملی گاز ایران انجام گرفته است، افزود: تقریبا 95 درصد جمعیت کشور از گاز استفاده می‌کنند، بنابراین در برنامه تحول آتی ICT، نباید از مشتریان و ذی‌نفعان‌مان غافل بمانیم؛ هرگونه خدمات و نرم‌افزارهایی که منجر به آسان شدن کارها می‌شود را، باید در اختیار مشترکان قرار داد تا بتوانیم خدمات دهنده برتری باشیم.

وی در بخش پایانی سخنان خود، به موضوع ویروس کووید 19 در جهان اشاره کرد و گفت: این موضوع باعث شد که انجام کارها در بستر ICT بیشتر مورد توجه قرار گیرد، بنابراین اگر گاز زیرساخت‌های لازم را در این حوزه نداشته باشد، قطعاً متضرر خواهد شد، در کشور ما نیز، این رخداد تلنگری بود که بتوانیم نقاط ضعف خود را در این حوزه شناسایی و رفع کنیم و من از این بابت بسیار خوشحالم.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/02/29 - ١٣:٠٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 114

تصاویر منتخب