صفحه اصلی > اخبار 


نسخه چاپي

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی گاز ایران:

جامعه اطلاعاتی به عنوان یکی از خطوط اصلی دفاع در برابر COVID-19 ظاهر شده است

از کارهای مهمی که حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی گاز ایران در دوران کرونا انجام داد، فراهم کردن امکان دسترسی افراد به سیستم داخلی شرکت (اینترانت) بر اساس مجوزهای لازم، در خارج از محل کار بود.

از کارهای مهمی که حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی گاز ایران در دوران کرونا انجام داد، فراهم کردن امکان دسترسی افراد به سیستم داخلی شرکت (اینترانت) بر اساس مجوزهای لازم، در خارج از محل کار بود.

سیدمحمد سراجی، مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی گاز ایران در مراسمی که به مناسبت روز جهانی ارتباطات و با حضور حسن منتظرتربتی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به صورت ویدئو کنفرانس با روسای IT شرکت‌های تابعه برگزار شد، ضمن تشریح عملکرد این مدیریت، اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و در پی آن، بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی مبنی بر دورکاری کارکنان، مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی گاز ایران بر آن شد تا برای اینکه خللی در کارها و خدمات به مردم عزیز بوجود نیاید، با کسب مجوزهای لازم، دسترسی برخی از کارکنان را به سیستم داخلی شرکت (اینترانت) فراهم کند.

 وی با بیان اینکه بحران COVID-19 نقش اساسی اطلاعات و ارتباطات و ضرورت تسریع در تحول دیجیتال را برجسته کرده، افزود: جامعه اطلاعاتی به عنوان یکی از خطوط اصلی دفاع در برابر COVID-19 ظاهر شده است.

سراجی در ادامه سخنان خود به محورهای اصلی توسعه سیستم‎های اطلاعاتی در شرکت ملی گاز ایران اشاره کرد و گفت:  انجام فاز مطالعات و تهیه نقشه راه برای طراحی و استقرار سیستم‎های اطلاعاتی مقیاس بزرگ و دارای اهمیت در طول زنجیره ارزش شرکت ملی گاز، توسعه سامانه‎ها و روال‎های یکپارچه نرم‎افزاری با تمرکز بر فرآیندهای مکانیزه نشده و بازطراحی سامانه‎های با تکنولوژی‎های منسوخ شده، بازنگری سامانه‎های اصلی شرکت ملی گاز در راستای دیدگاه های جدید توسعه و استقرار سامانه هوشمندی کسب و کار (BI) در دو حوزه اطلاعات مکانی و غیرمکانی از محورهای اصلی توسعه سیستم های اطلاعاتی شرکت ملی گاز ایران هستند.

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت ملی گاز ایران در بخش دیگری از سخنان خود راه‌اندازی سیستم ویدیو کنفرانس در دو شبکه اینترنت و اینترانت و راه اندازي QOS جهت سرویس دهی مناسب، طراحی و پیکربندی و ایجاد شبکه دورکاری و ارایه سرویس به همکاران، راه‌اندازي سامانه مانيتورينگ شبکه، ایجاد زیرساخت پروژه ESP، پيکربندي و راه‌اندازي Email-Security، راه‌اندازی سامانه کنترل و مدیریت تجهیزات شبکه و مهاجرت بیش از 90 درصد سرورهای فیزیکی به مجازی را از اقداماتICT در حوزه شبکه و زیرساخت بیان کرد.

سراجی در پایان، نکاتی را نیز در خصوص اقداماتICT در حوزه امنیت سایبر، دولت الکترونیک و حوزه برنامه ریزی و کنترل طرح ها بیان کرد.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/02/29 - ١٣:٠٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 131

تصاویر منتخب